MENI
1.12.2025.

Predsjedatelj Doma naroda PSBiH Kemal Ademović nazočio svečanostima obilježavanja 1. prosinca, Dana OSBiH

"Predsjedatelj Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (PSBiH) Kemal Ademović nazočio je danas u vojarni „Rajlovac“ svečanostima kojima je obilježen 1. prosinac, Dan Oružanih snaga Bosne i Hercegovine (OSBiH) i 20. obljetnica postojanja OSBiH.

U nazočnosti članova Predsjedništva BiH, ministra obrane BiH, načelnika Zajedničkog stožera OSBiH i članova Zajedničkog stožera OSBiH, predstavnika institucija BiH, diplomatskog kora, te brojnih drugih zvanica i gostiju, održano je postrojavanje postrojbi i smotra ešalona, kao i pokazna vježba kojom su predstavljene ukupne operativne sposobnosti OSBiH.

Na svečanosti su se obratili predsjedatelj Predsjedništva BiH Željko Komšić, te načelnik Zajedničkog stožera OSBiH general – pukovnik Gojko Knežević.

Tijekom svečanosti upućene su čestitke svim pripadnicima OSBiH povodom Dana OSBiH, te je naglašeno da su OSBiH u proteklih 20 godina izrasle u simbol državnosti, stabilnosti i međunarodnog partnerstva Bosne i Hercegovine.

Predsjedatelj Ademović nazočit će, na poziv ministra obrane BiH Zukana Heleza, i svečanoj akademiji, koja će se večeras, povodom obilježavanja 20. obljetnice i Dana OSBiH, održati u Domu OSBiH u Sarajevu." (priopćenje iz Ureda predsjedatelja Doma naroda Kemala Ademovića)


PRESS
KONTAKT
Sektor za odnose sa javnošću